Baterie do aparatów słuchowych

Audilo to specjalista ds. słuchu i niskich cen od 2008 roku. Znajdą u nas Państwo wybór baterie do aparatów słuchowych najlepszych marek: Rayovac Advanced Extra (produkowane w USA), Earpower (producent: Zenipower), PowerOne (produkowane w Niemczech), Duracell Activair (produkowane w Niemczech) oraz akumulatory PowerOne do aparatów słuchowych. Wszystkie baterie są kompatybilne z aparatami słuchowymi. Do celów refundacji baterii do aparatów słuchowych Audilo udostępnia na Państwa wniosek kartę leczenia obowiązującą dla 1 lub 2 aparatów słuchowych.

Aktywne filtry

We wszystkich bateriach do aparatów słuchowych stosowana jest technologia cynkowo-powietrzna umożliwiająca szybki wzrost napięcia i spełniająca potrzeby aparatów słuchowych. Baterie do aparatów słuchowych są zatem bardzo specyficzne i można ich używać wyłącznie w aparatach słuchowych (różnią się od baterii „pastylkowych” do zegarków).

Baterie do aparatów słuchowych rozmiaru 10 są najbardziej zminiaturyzowane, a zatem są zazwyczaj stosowane do dyskretnych aparatów słuchowych, takich jak aparaty douszne. Niewielki rozmiar powoduje zatem mniejszą pojemność baterii do aparatu słuchowego.
Najczęściej sprzedawaną we Francji baterią do aparatów słuchowych jest bateria rozmiaru 312 w kolorze brązowym marki Rayovac.
Baterie pomarańczowe i niebieskie są obecnie mniej rozpowszechnione, ale są potrzebne wielu osobom korzystającym z aparatów słuchowych.

Istnieją również tak zwane akumulatorki z możliwością ładowania. Niektóre marki proponują takie akumulatorki do aparatów słuchowych, ale są one droższe.

Oto kilka środków ostrożności, które należy stosować po otrzymaniu baterii :

  • Plakietki baterii należy przechowywać w chłodnym miejscu w temperaturze otoczenia (bez wahań temperatury). Baterie należy przechowywać w blistrach, w których zostały dostarczone (chronić przed kontaktem z metalami lub wodą).
  • Aby zagwarantować maksymalną żywotność, po wyjęciu języczka odczekać kilka minut przed włożeniem baterii do aparatu słuchowego. Pamiętać o regularnym zlecaniu czyszczenia szufladki na baterię przez audioprotetyka i przecieraniu górnej powierzchni baterii szmatką, aby unikać resztek kleju, które mogą zatkać baterię i zakłócać dopływ tlenu po wyjęciu języczka (głównie w lecie lub ciepłych miejscach).

Warto wiedzieć :
Bateria do aparatu słuchowego ma zasadnicze znaczenie. Obecnie na rynek wprowadzane są coraz częściej bardzo łakome na energię urządzenia bezprzewodowe i wyposażone w łącze Bluetooth.
Należy pamiętać, że to właśnie bateria dostarcza energię umożliwiającą działanie aparatu słuchowego i jego akcesoriów.

Dokonanie właściwego wyboru ma zatem istotne znaczenie, a pomoc w tym zapewnia Audilo, dostarczając, na przykład, zestaw próbny zawierający po jednej plakietce baterii każdej marki (Rayovac, Powerone, Duracell, Earpower, Audilo) w wymaganym rozmiarze.

Aby unikać zużywania energii, należy pamiętać o umieszczaniu aparatu słuchowego w suchym miejscu i pozostawianiu na noc otwartej szufladki baterii.