Stopery do uszu

Audilo to specjalista ds. niedrogich zatyczek do uszu we Francji. Posiadamy na stanie ok. 1000 różnych wersji zatyczek do uszu.

Aby pomóc Państwu wybrać stopery najlepiej dostosowane do potrzeb, zacznijmy od wybrania poszukiwanego zastosowania (muzyka, pływanie, majsterkowanie lub sen).
Następnie wybiera się pożądany stopień tłumienia – od prostych jednorazowych stoperów z pianki po środki ochrony słuchu wielokrotnego użytku, z wymiennymi filtrami.
Proponujemy stopery chroniące przed wodą, do jazdy na motorze, na polowanie, na wydarzenia muzyczne, czy też dla spokojnego snu.

Aktywne filtry

Zatyczki do uszu mają różne zastosowania i są wykonane z różnych materiałów :

Istnieją różne rodzaje ochronników słuchu, wśród których najprostsze — zatyczki do uszu (z pianki) — są czasami równie skuteczne w tłumieniu jak ochronniki bardziej wyrafinowane.

Oto pytania, które należy sobie zadać :

Chcą Państwo pozostawać w ciszy, czy jednak słyszeć dźwięki, ale ciszej?
Poszukują Państwo komfortu czy tłumienia?
Ma to być produkt do używania regularnego czy okazjonalnego?

Większość podstawowych zatyczek do uszu jest wykonana z pianki. W takim przypadku różnice w poziomie tłumienia hałasu wynikają z gęstości pianki i odpowiedniego przyjmowania kształtu w kanale słuchowym.

Ochronniki słuchu wykonane z wosku, dobrze wszystkim znane (na przykład „Boules Quies”), są skuteczne, ale mogą być trudne do noszenia przez dłuższy czas (zależy to również od budowy ucha).

Zatyczki do uszu z silikonu są wielokrotnego użytku i nadają się do mycia (letnią wodą i mydłem). Występują one w wersji z filtrem lub bez. Poziom tłumienia zmienia się w zależności od zastosowania, a zatem od rodzaju użytego filtra (i jakości filtra w przypadku zatyczek dla muzyków, takich jak Etymotic ze słynnymi ER20).

Ochronniki słuchu z materiałów termoplastycznych utrzymują się w kanale słuchowym i filtrują dźwięki dzięki właściwościom fizycznym związanym z temperaturą ciała.

Na koniec, zatyczki silikonowe na miarę idealnie dopasowują się do kanału słuchowego (wcześniej należy pobrać odciski u audioprotetyka).
Należy wiedzieć, że istnieją również zatyczki z wełny marki Ohropax do delikatnych kanałów słuchowych lub dla dzieci. Każdy ochronnik słuchu jest dostępny w rozmiarze standardowym lub dziecięcym.

To wszystko... Wystarczy tylko wybrać odpowiednią ochronę dla swoich uszu. Jednakże aby dokonać dobrego wyboru w zależności od potrzeb, zalecamy filtrowanie ochronników słuchu według zastosowań!

Tłumienie różni się w zależności od wybranego materiału. Tłumienie wynosi od 12 do 31 decybeli w zależności od zamierzanego zastosowania.
Niektóre osoby chcą się całkowicie odizolować od hałasu, natomiast inne wolą słyszeć dźwięki z otoczenia, ale wyciszone.

Na przykład, celem zatyczki do uszu specjalnie przeznaczonej do pływania jest zapobieganie wnikaniu wody do kanału słuchowego, natomiast filtr przepuszcza dźwięki, aby słyszeć co dzieje się wokół. Innymi słowy, dobre słyszenie jest niezbędne podczas przebywania w wodzie, czy to na basenie, czy na plaży.

Jak wkładać zatyczki do uszu z pianki ?

Po wyjęciu z opakowania zatyczki do uszu należy rozwałkować w celu maksymalnego ściśnięcia. Ułatwi to ich wkładanie do kanałów słuchowych.

Przed włożeniem należy pamiętać o pociągnięciu za górną część ucha. Ułatwi to wprowadzenie zatyczki do uszu.

Po wprowadzeniu zatyczki do ucha puścić górną część ucha, równocześnie przytrzymując zatyczkę palcem. Zatyczka wewnątrz ucha powróci do kształtu początkowego, a równocześnie dopasuje się kształtem do ucha.

W przypadku zbyt wczesnego puszczenia zatyczki może ona nie wsunąć się prawidłowo do kanału słuchowego i natychmiast wypaść.