Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Poziom tłumienia

Poziom tłumienia

Typ

Typ

Materiał

Materiał

Muzyka i koncerty

Zgodnie z wymogami prawa maksymalne natężenie dźwięku w klubach nocnych, z wyjątkiem koncertów, to 105 dB, ale nawet ten poziom hałasu przez 45 minut jest wystarczający do uszkodzenia słuchu!
Koniecznie należy zadbać o ochronę. W tej kategorii znajdą Państwo nasz wybór zatyczek do uszu dla muzyków z filtrami, produkowanych przez znane marki: Etymotic, Alpine, Macks, Quies, Pacato…

Aktywne filtry

Zatyczki do uszu dla muzyków i melomanów :

Podczas licznych prób przed koncertami muzycy mogą odczuwać na koniec dnia, a nawet od samego rana, bardzo nieprzyjemne wrażenia dudnienia w kanale słuchowym.

Jest to powodowane zmiennymi poziomami głośności i różnymi dźwiękami słyszanymi w ciągu dnia. Aby zaradzić temu problemowi dotykającemu muzyków, producenci zatyczek do uszu opracowali zatyczki do uszu przeznaczone dla muzyków. Odciążają one ich słuch i zapewniają taką samą jakość dźwięku jak bez zatyczek do uszu.

Jak to działa ?

To zupełnie proste, to nie są zwykłe zatyczki do uszu, ale zatyczki wyposażone w filtr akustyczny nazywany filtrem CLI (Correcteur Loudness Intégré — zintegrowany korektor głośności). To właśnie dzięki tej technologii można cieszyć się muzyką, będąc równocześnie chronionym.
Odtwarzanie dźwięku jest perfekcyjne.

Ponadto dla osób o niewielkiej wrażliwości słuchu istnieją klasyczne zatyczki do uszu bez filtra.

Zastosowanie ?

Te zatyczki do uszu są przeznaczone przede wszystkim dla muzyków i melomanów, ale można ich również używać podczas festiwali muzyki lub koncertów. Niektóre osoby (przede wszystkim dzieci) noszą słuchawki chroniące przed hałasem, ale dla osób, które wolą lekką i dyskretną ochronę słuchu podczas takich imprez, idealne będą zatyczki do uszu z filtrem akustycznym.