Lista produktów marki Quies

Kulki Quies to spokój w ciągu dnia, jak i w nocy.

Aktywne filtry

Produkty do higieny uszu

Od ponad 80 lat marka Quies przyczynia się do komfortu i ochrony ludzkiego słuchu dystrybuując produkty związane ze zdrowiem układu słuchowego.

Celem działalności marki jest zapewnić wszelkie artykuły związane z dbałością o uszu, aby zapobiegać problemom ze słuchem (ubytkom słuchu lub osłabianiu błony bębenkowej).

Produkty Quies zapewnią także Państwu ciszę i spokój, tłumiąc dźwięki otoczenia o różnym natężeniu, ułatwiając zasypianie i sen bez dokuczliwych hałasów.

Oprócz słynnych woskowych kulek Quies marka ta zajmuje się dystrybucją całej gamy produktów do higieny ucha. Są to między innymi:

Środki ochrony słuchu przed hałasem

Ta kategoria obejmuje między innymi bardzo znane kulki woskowe Quies, ale i stopery wykonane z innych tworzyw :

 • Owalne stopery piankowe, z tłumieniem na poziomie 35 decybeli, zmniejszają dokuczliwe dźwięki otoczenia i dostępne są w kilku kolorach, zawsze z takim samym wytłumieniem.

 • Kulka z naturalnego wosku pokryta jest cieniutką warstwą wełny, aby wosk nie powodował nieprzyjemnego odczucia w kontakcie z kanałem słuchowym. Kulkę łatwo ukształtować w dłoni. Zapewnia ona średnie tłumienie na poziomie 27 decybeli.

Istnieją także inne rodzaje kulek Quies dostosowanych do różnych sytuacji w życiu codziennym:

 • Stopery do uszu z giętkiego silikonu, bez filtra, nadają się do wielokrotnego użytku. Można je umyć w ciepłej wodzie z mydłem.Stopery posiadają sznureczek i niewielkie kryzy, aby dobrze trzymać się w uchu po założeniu.
  Wybierane zwłaszcza przez osoby pracujące w magazynach, w przemyśle, na budowie, itd.…Stopery można wielokrotnie wyjmować i zakładać, a dzięki sznureczkowi trudno je zgubić. Tłumienie dźwięku na poziomie 26 decybeli umożliwia pracę w hałaśliwym otoczeniu, ponieważ dźwięk będzie cichszy, a nie zupełnie odcięty :

 • Pływackie stopery do uszu dostępne są w rozmiarach dla dorosłych i dzieci. Te modele nie tłumią dźwięków, ale chronią kanał słuchowy przed przenikaniem wody (bardzo praktyczne dla dzieci noszących dreny napowietrzające błonę bębenkową zwane „jojo” lub „ATT”, lub miewających zapalenia ucha).
  Tego typu kulki Quies nie zmniejszają zdolności słyszenia, aby użytkownik pozostawał czujny na to, co dzieje się w otoczeniu. Podobnie jak poprzednio, wykonane są z giętkiego silikonu dającego się formować do kształtu kanału słuchowego, aby nie trzeba było umieszczać ich bardzo głęboko w uchu, a jedynie zapobiec przenikaniu wody do środka.

 • Dostępne są także stopery do uszu przeznaczone do podróży samolotem, wykonane z silikonu, które posiadają filtr przeciw różnicom ciśnienia występujących przy starcie i lądowaniu. Takie stopery zapewnią także spokój na pokładzie samolotu, jeśli źródłem hałasu są współpasażerowie.Stoper mają 2 warianty, dla dorosłych i dla dzieci:

W ofercie mamy również aktywne stopery z silikonu z inteligentnymi filtrami tłumiącymi dźwięk:

 • Quies Music dają możliwość tłumienia na poziomie 15 decybeli przy zachowaniu bardzo wysokiej precyzji dźwięku dzięki filtrom akustycznym.
  Odwzorowanie dźwięku jest liniowe, dzięki czemu można odbierać muzykę nie ryzykując pogorszenia słuchu czy szumów usznych. Tego typu stopery do uszu nadają się do wielokrotnego użytku.

Higiena ucha :

Oprócz kulek-stoperów Quies oferuje także inne skuteczne produkty korzystnie wpływające na przewód słuchowy, takie jak spraye do czyszczenia kanału słuchowego.
Spraye Doculyse, Docuspray i Docucalm pomagają usuwać korki woskowinowe i zapobiegają ich powstawaniu.

Patyczki kosmetycznev:

 • Patyczki kosmetyczne do uszu o nazwie Otospoon wyróżniają się plastikową końcówką z jednej strony i klasycznej końcówki na watę z drugiej, dzięki czemu są skuteczniejsze niż zwykły patyczek.
  Stroną plastikową usuwa się najpierw nadmiar woskowiny, zaś strona z watą pozwoli starannie wyczyścić kanał słuchowy.

Spraye :

Spray do uszu to produkt, który umożliwi łatwe wyczyszczenie ucha. Każdy z produktów ma inny efekt działania.
Wszystkie produkty przetestowano pod kontrolą lekarza otolaryngologa.

 • Docucalm szybko łagodzi nadżerki kanału słuchowego i przywraca skórze elastyczność i komfort.
 • Doculyse rozpuszcza korki woskowinowe i zapobiega ich powstawaniu.
 • Docuspray służy do codziennej higieny ucha i usuwania resztek woskowiny.

Ochrona skóry :

Quies jest także producentem chusteczek nawilżanych, które można stosować na wiele sposobów, na przykład po ukąszeniu owada czy podrażnieniu pokrzywą (szybkie schłodzenie), a nawet na lekkie oparzenia (szybkie schłodzenie powierzchni skóry).

 • Quies Flashfrais przeciw komarom
 • Quies Flashfrais po ukąszeniu (ulga i zapobieganie drapaniu)

Rozwiązania zapobiegające chrapaniu :

Plastry na nos przeciw chrapaniu :

 • Na problemy ze snem spowodowane chrapaniem firma Quies proponuje produkt w formie naklejanych przezroczystych plastrów, które ułatwiają oddychanie i poprawiają przepływ powietrza przez nos:

Klips rozszerzający do nosa :

 • Posiada niewielkie wypustki, które umieszcza się w nozdrzach, aby zwiększyć przepływ powietrza i poprawić oddychanie przez nos. Efekty, jakie można uzyskać w ten sposób, to: Zmniejszenie chrapania, odetkanie nosa (przy przeziębieniu czy alergii), lepsze oddychanie przez sen. Klips rozszerzający nos dostępny jest w 2 rozmiarach: małym i dużym.

Pastylki przeciw chrapaniu :

 • Pastylki, dostępne w różnych smakach (mięta, miód-cytryna, owoce cytrusowe), uwalniają znaczne ilości składnika tworzącego film nawilżający, który mechanicznie ogranicza wibracje podniebienia miękkiego.

Spray doustny przeciw chrapaniu :

 • Ten produkt pozostawia film na całym obszarze podniebienia, aby ułatwić przepływ powietrza i zapobiegać wibracjom.
  Efektem jest mniej dokuczliwe chrapanie.
  Dostępny jest tylko spray o smaku miodowo-cytrynowym.

Spray do nosa przeciw chrapaniu:

 • Spray o zapachu sosny i eukaliptusa ułatwia oddychanie podczas snu.
  Czynny składnik sprayu nawilża drogi nosowe i poprawia przepływ powietrza.

Maska do spania:

 • Maska do relaksu Quies bardzo dobrze zaciemnia i nadaje się na każdą okazję.
  Osoby wrażliwe na światło mogą dzięki niej zrelaksować się i łatwiej zasnąć.
  Maska mocowana jest na elastyczną gumkę, która nie uciska głowy.

Oględziny kanału słuchowego:

 • Otoskop umożliwia dokładne obejrzenie wnętrza kanału słuchowego.
  Wbudowana lupa powiększa obserwowany obszar.

Szampony :

Szampon przeciw wszom i gnidom:

 • Szampon leczniczy Quies w formule „3 w 1” umożliwia wybicie wszy przez uduszenie już w 15 minut po nałożeniu. Odkleja i eliminuje gnidy oraz oczyszcza włosy.
  W zestawie z szamponem znajduje się grzebień do wyczesania wszy i gnid z włosów dziecka.

Opaski pływackie :

 • Opaska na uszy do kąpieli i sportów wodnych wykonana jest z neoprenu, co daje jej dobrą wodoszczelność. Uszy w trakcie pływania pozostają suche. Anatomiczny kształt sprawia, że opaska idealnie zakrywa uszy i można łatwo dopasować jej rozmiar za pomocą paska z otworkami.
  Lekarze otolaryngolodzy polecają ten produkt dzieciom noszącym dreny napowietrzające błonę bębenkową (zwane „jojo” lub „ATT”) oraz cierpiącym na nawracające zapalenia ucha.Opaska wykonana jest z ocieplającego tworzywa i może być także używana w sportach takich jak narty czy surfing. Opaska Quies dostępna jest w 2 rozmiarach (dużym i małym):

Ostatnie sztuki kulek Quies w sprzedaży :

 • Przez jakiś czas marka Quies posiadała w ofercie kulki Quies w kształcie ulubionych postaci z bajek. Zostało nam jeszcze kilka wzorcowych produktów tego typu w bardzo niewielkiej ilości:

Hello Kitty i Auta :

Posiadamy duży wybór produktów marki Quies, między innymi kulki Quies, opaski do pływania, maski do spania, spraye do higieny uszu, pastylki, a nawet kremy z filtrem SPF.
Poniżej znajdą Państwo produkty, które być może odpowiadają Państwa potrzebom w zakresie dbania o słuch.