Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Poziom tłumienia

Poziom tłumienia

Typ

Typ

Materiał

Materiał

Stopery do uszu dla motocyklistów

W czasie jazdy na motorze poziom hałasu może być niebezpieczny dla uszu już przy jeździe przez 30 minut z prędkością 80 km/h.
Ochrona jest tu ważna i lepiej nie polegać na byle jakich zatyczkach.
W tej kategorii znajduje się asortyment zatyczek chroniących przed hałasem w czasie jazdy na motocyklu, z filtrami pozwalającymi stłumić szum wiatru, ale zachowującymi dźwięk motoru i ruchu ulicznego, aby chroniąc się pozostać bezpiecznym.

Aktywne filtry

Zatyczki do uszu dla motocyklistów ?

Motocykliści są bardziej narażeni na zaburzenia i utratę słuchu niż osoby jeżdżące samochodami.

Hałas silnika, przyspieszanie, wiatr i przejazdy przez tunele powodują nadmierne narażenie uszu i czasami możliwość odczuwania niedogodności lub dudnienia. Aby uniknąć narastania tych objawów istnieją zatyczki do uszu opracowane specjalnie dla motocyklistów.

Nad problemem tym pochyliło się kilku producentów (Alpine i Pluggerz), co doprowadziło do opracowania zatyczek do uszu idealnie dostosowanych dla osób często będących w trasie.

Istotną zaletą tych zatyczek do uszu jest fakt, że nie odcinają one od otoczenia, odgłosy ruchu drogowego i otoczenia są nadal słyszalne, natomiast hałas silnika jest tłumiony. Zapewnia to znaczny komfort podczas przejażdżek motocyklowych.

Powodem, że produkt ten jest odpowiedni dla motocyklistów jest to, że zatyczki do uszu są wyposażone w kilka wymiennych filtrów (w szczególności zatyczki Alpine MotoSafe). Filtry te umożliwiają dostosowanie poziomu tłumienia hałasu (sytuacje standardowe lub ekstremalne).

Stosowanie zatyczek do uszu jest zalecane nawet dla osób, które nie odczuwają żadnych niedogodności na drodze, chociaż nie muszą to być zatyczki do uszu przeznaczone specjalnie dla motocyklistów. Dlatego proponujemy niektóre z nich w tej kategorii.