Ochronniki słuchu Quies QPCB02

Previous
Next
146,00 zł
Brutto
W magazynie

Darmowa dostawa od 175zł

100% bezpieczna płatność

30 dni na
zmianę decyzji

Słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02

Słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 stanowią skuteczną ochronę słuchu, która zapewnia maksymalny komfort dzięki precyzyjnej regulacji oraz wyściółce pałąka i nakładek.

Jest to 2. urządzenie do ochrony słuchu Quies z serii trzech urządzeń marki. Służy ono do ochrony zdrowia pracowników i innych osób w przypadku hałasu przekraczającego normalny poziom. Przedłużone narażenie na bardzo wysokie poziomy hałasu (powyżej 85 dB) może powodować zmęczenie słuchu, szumy w uszach, a nawet nieodwracalne uszkodzenia. Noszenie słuchawek chroniących przed hałasem przez cały czas pozwoli zachować nienaruszony słuch.

Funkcje:

Cechami wyróżniającymi słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 spośród innych jest ich ergonomiczna i praktyczna budowa. Dołożone starań w celu zapewnienia użytkownikowi swobody i niezawodnego trzymania się słuchawek na głowie. Są one dość lekkie (215 g) i składane, a zatem można je łatwo nosić ze sobą wszędzie.

Nie powodują one uciążliwości fizycznej, nawet podczas długiego używania. Zakrzywiony kształt wkładek dousznych umożliwia odprowadzanie wilgoci. Uszy pozostają suche, nawet przy wysokich temperaturach. Pałąk i nakładki są wyściełane, aby kontakt ze skórą nie był nieprzyjemny. Nakładki wywierają stały nacisk, który jednak pozostaje lekki. Jeżeli słuchawki ochronne Quies QPCB02 wydają się zbytnio uciskać, wystarczy je wcześniej rozciągać na książkach przez kilka nocy.

Aby zapewnić maksymalną skuteczność, zasadnicze znaczenie ma prawidłowe dopasowanie słuchawek do czaszki. Słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 mają regulowany pałąk i nakładki, co zapewnia doskonałe utrzymywanie się na głowie.. Po założeniu słuchawki nie ślizgają się i nie obciążają niepotrzebnie uszu.

Dzięki tym wszystkim zaletom można prawie zapomnieć, że są założone!

Dlaczego wybrać ochronę słuchu Quies QPCB02?

Mogą one tłumić silne hałasy, do 26 dB. Ponadto są one skuteczne również w najwyższych częstotliwościach. W ten sposób eliminują one wszystkie czynniki rozpraszające z otoczenia i umożliwiają zachowanie koncentracji. Filtrowane będą najbardziej przenikliwe dźwięki z otoczenia. Nie traci się jednak najważniejszych informacji, ponieważ słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 pozwalają zawsze słyszeć głosy i sygnały potrzebne dla zachowania czujności w pracy.

Słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 są zgodne z normą europejską EN 352.

Słuchawki chroniące przed hałasem Quies należy regularnie pielęgnować, przecierając zewnętrzne powierzchnie słuchawek oraz nakładki wkładek dousznych ściereczką nasączoną wodą z mydłem. Czyszczenie i dezynfekcja słuchawek gwarantują ich prawidłowe działanie w dłuższym okresie. Dobra praktyka przechowywania: po użyciu należy wkładać słuchawki chroniące przed hałasem Quies QPCB02 do woreczka.

Cechy charakterystyczne:

 • Masa: 215 g
 • Tłumienie hałasu do 26 dB
 • Skuteczność nawet przy wysokich częstotliwościach
 • Składane, nakładki obrotowe
 • Wyściółka pałąka i wkładek zapewniająca maksymalny komfort
 • Regulacja zapewniająca niezawodne trzymanie się na głowie

Sposób użycia:

Aby założyć słuchawki, należy odciągnąć nakładki na zewnątrz i umieścić je tak, aby całkowicie zakrywały uszy. Pałąk należy umieścić na płasko na górze głowy. Następnie można dopasować ochronniki słuchu Quies, regulując pałąk i wysokość nakładek. W tym celu należy je przesuwać w górę lub w dół.

 • Hałaśliwe otoczenie: garaż, place budowy, strefy prowadzenia prac
 • Ciężkie maszyny
 • Duże urządzenia elektryczne (kosiarki do trawników, wiertarki, piły itp.)
 • Koncerty i spektakle

„Jestem mechanikiem, moje miejsce pracy jest bardzo hałaśliwe z powodu silników i innych dużych maszyn pracujących ciągle. Słuchawki chroniące przed hałasem muszą chronić przed tymi hałasami i umożliwiać mi komunikowanie się z kolegami.”

Ochronniki słuchu Quies należy zakładać przed wejściem do strefy hałasu i zdejmować dopiero po wyjściu z niej. Odradza się zakładanie czapeczki higienicznej na nakładki słuchawek z powodu ryzyka pogorszenia skuteczności słuchawek chroniących przed hałasem. Należy czuwać, aby elementy składowe słuchawek (pałąk, wkładki itp.) były zawsze w dobrym stanie i nie wymagały wymiany.

Co Państwo otrzymają?

 • Słuchawki chroniące przed hałasem QPCB02 w kolorze niebieskim.
Poziom tłumienia Mocne (25–30 dB)
Zastosowanie Prace
Gwarancja Gwarancja zgodności
Stan Nowy
Kategoria : Ochronniki słuchu Marka : Quies

Możesz lubić...