Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Połączenie

Połączenie

Typ słuchawek

Typ słuchawek

Kolor

Kolor

Cena

Cena

 • 250,00 zł - 251,00 zł

Wersja

Wersja

Słuchawki TV bezprzewodowe

Wybór słuchawek do telewizora w zależności od zastosowanej technologii:

 • Słuchawki TV na podczerwień: ten rodzaj przesyłu dźwięku zapewnia świetną jakość i zasięg kilkunastu metrów. Przesyłanie dźwięku jest możliwe, gdy słuchawki na głowie znajdują się na wprost od bazy. Dźwięk zniknie na chwilę, jeśli wyjdzie się z pokoju, odwróci tyłem do nadajnika lub ktoś przejdzie między nadajnikiem a użytkownikiem. Odbiór będzie idealny tylko gdy użytkownik znajduje się na tej samej wysokości co baza-nadajnik (przy oglądaniu telewizji na leżąco jakość dźwięku będzie nieco gorsza). Przykładowe słuchawki na podczerwień:Geemarc 7150, Geemarc 7100
 • Słuchawki TV radiowe FM: słuchawki radiowe korzystają ze sposobu przesyłania dźwięku oferującego największy zasięg (do 100 metrów na zewnątrz), dzięki czemu dźwięk możemy odbierać przez ściany. Tym samym mogą Państwo słuchać telewizji zajmując się czymś innym w domu (nie jest konieczne siedzenie przed telewizorem). Słuchawki TV na radio FM świetnie nadają się więc nie tylko do słuchania telewizji, ale także muzyki, przy zachowaniu swobody ruchu. Przykładowe słuchawki radiowe FM:CL7310,
 • słuchawki TV typu Hi-Fi: Słuchawki Hi-Fi to swego rodzaju technologia hybrydowa (pomiędzy podczerwienią a radiem FM). Takie słuchawki pracują w zasięgu ok. 30 metrów, a dźwięk można odbierać przez ściany. Oferują znakomitą jakość dźwięku i nie są podatne na zakłócenia fal radiowych (nie słychać trzasków powodowanych np. przez telefon komórkowy). Przykładowe słuchawki Hi-Fi: Geemarc CL7350, Sennheiser RS5000,
 • Słuchawki Bluetooth: Bluetooth pozwala łączyć słuchawki z innymi urządzeniami wyposażonymi w tę technologię, a więc przyda się w wielu sytuacjach.

Proste słuchawki bezprzewodowe do telewizora, z elementami sterowania (głośność, barwa dźwięku, balans) umożliwiają seniorowi i osobie słabosłyszącej lepsze rozumienie telewizji. Łatwe, 5-minutowe uruchamianie i długotrwała samodzielność słuchania.

Aktywne filtry

Wybór kształtu słuchawek do telewizora:

Istnieją trzy rodzaje słuchawek :

Słuchawki TV w typie stetoskopu, które są najbardziej rozpowszechnione. Są one tak nazywane, ponieważ przypominają stetoskop lekarski. Słuchawki takie są zazwyczaj bardzo lekkie (najlżejsze o masie zaledwie 50 gramów) i są odpowiednie dla większości osób.

Słuchawki klasyczne czyli zakładane na uszy to słuchawki z osłonami, które całkowicie zakrywają uszy użytkownika.

Modele takie mają dwie zalety :
Możliwość używania z aparatami słuchowymi bez konieczności ich wyjmowania oraz szczególnie wysoka jakość dźwięku (bardzo odpowiednie zarówno dla telewizora, jak i do słuchania muzyki).

Jedyną wadą tych słuchawek jest ich ciężar.
Są one rzeczywiście nieco cięższe niż słuchawki w typie stetoskopu, co może stanowić niedogodność w przypadku noszenia słuchawek przez cały dzień (w przypadku przeciętnego czasu noszenia zwiększony ciężar zazwyczaj nie stanowi niedogodności).
Słuchawki z magnetycznymi pętlami indukcyjnymi. Są one najmniej rozpowszechnione, ponieważ są przeznaczone tylko dla osób używających aparatów słuchowych z położeniem T (nazywanym również cewką T lub trybem telefonicznym). Umożliwiają one przekazywanie dźwięku bezpośrednio do aparatów słuchowych bez wykorzystywania ich mikrofonów! Aby korzystać z położenia T, bardzo istotne znaczenie ma prawidłowa regulacja aparatu słuchowego.

Jak podłączyć słuchawki TV :

Istnieje kilka sposobów podłączania słuchawek do telewizora (należy pamiętać, że słuchawki TV umożliwiają co najmniej dwa sposoby podłączania) :

 • Do gniazda słuchawek znajdującego się z przodu lub z boku telewizora — powoduje to wyciszenie dźwięku w głośniku głównym.
 • Do złącza SCART — dźwięk jest emitowany przez słuchawki ORAZ głośniki telewizora.
 • Do gniazd RCA (przewód czerwony i biały) — dźwięk jest emitowany przez słuchawki ORAZ głośniki telewizora.
 • W niektórych modelach słuchawki TV można podłączać do złącza światłowodowego, aby umożliwić emitowanie dźwięku w słuchawkach niezależnie od dźwięku telewizora.

Funkcje dodatkowe :

 • Słuchawki TV + wzmacniacz dźwięku :
  Słuchawki TV z dodatkową funkcją, która oprócz „klasycznej” funkcji odtwarzania dźwięku z telewizora, jednym naciśnięciem przycisku pozwala wzmacniać dźwięki z otoczenia. Jest ona bardzo przydatna do wzmacniania dźwięków w teatrze lub przy stole. Przykład słuchawek TV z funkcją wzmacniacza dźwięku.

Powyższe informacje stwierdziliśmy w 95% przypadków, ale mogą się one różnić w zależności od marki i generacji telewizora.

W Audilo znajdą Państwo wybór słuchawek telewizyjnych ze wzmacniaczem w najlepszej cenie. Słuchawki te są odpowiednie dla seniorów,a także dla wszystkich innych osób, które chcą komfortowo słuchać telewizora ze wzmocnieniem lub bez.

Znajdą Państwo słuchawki marek Sennheiser, Amplicomms, GeeMarc itp.