Filtruj według

Marka

Marka

Typ

Typ

Dostępność

Dostępność

Szumy uszne

Szumy uszne po wystąpieniu bodźca wyzwalającego mogą czasem przybrać postać przewlekłą i dokuczać na co dzień.
Niektórym ludziom udaje się funkcjonować pomimo szumów, ale dla innych stanowią one poważny problem.
W tym dziale przedstawiamy różne dostępne na rynku sposoby na szumy uszne, od prostej dźwiękoterapii (generator dźwięków i CD z białym szumem) po bardziej złożone sposoby leczenia szumów usznych (ze szwajcarskiego laboratorium Tinnitools), które udostępniamy do wynajęcia.
Większość rozwiązań zalecanych przez otolaryngologów do zmniejszania uciążliwości szumów usznych ma postać generatorów dźwięku lub preparatów w sprayu.

Zapraszamy na testy naszych rozwiązań – chętnie Państwa wysłuchamy.

Aktywne filtry

Leczenie szumów w uszach według Audilo

Szumy w uszach to odbierane przez mózg dźwięki, które nie istnieją w rzeczywistości i nie są zatem słyszalne przez otaczające osoby. Rodzajów szumów w uszach jest tyle ile ludzi (częstotliwości od 20 do 20 000 Hz), a zatem bardzo trudno jest znaleźć skuteczne rozwiązanie w dziedzinie leczenia szumów w uszach (to prawie zawsze rozwiązania na miarę). Audilo dąży do zapewnienia 100% rozwiązań dla obecnych na rynku firm zajmujących się szumami w uszach, tak aby znalazł się w nich również Państwa przypadek.

Sposoby postępowania w celu osłabienia szumów w uszach i przyniesienia ulgi są liczne.
Zaczyna się to od prostej, ale skutecznej płyty CD z białym szumem lub generatora dźwięków, a kończy na leczeniu bardziej wyrafinowanym technicznie, takim jak leczenie Ear Laser firmy Tinnitool.
Istnieją również relaksujące poduszki dźwiękowe wspomagające zasypianie i sen. Doskonałym sposobem na przyniesienie ulgi w przypadku szumów w uszach są terapie dźwiękowe.

Omawiamy je z ekspertami i klientami, a następnie proponujemy skuteczne rozwiązania. Należy pamiętać, że rozwiązanie skuteczne dla jednej osoby, nie zawsze będzie takie dla kogoś innego. To właśnie na tym polega trudność walki z szumami w uszach.

Generator dźwięków :
Rozwiązanie, które działa we wszystkich przypadkach i polega na maskowaniu dźwięków, tak aby nie znaleźć się w całkowitej ciszy, czyli w sytuacji odczuwania szumów w uszach.
Generatory dźwięków umożliwiają maskowanie dźwięków i pozwalają chwilowo zapomnieć o szumach w uszach (tak jak biały szum).
Biały szum to uspokajające odgłosy, które maskują inne hałasy dzięki gamie przypadkowych dźwięków o podobnych częstotliwościach.
Biały szum ma wiele zalet: leczenie szumów w uszach, poprawa koncentracji, tłumienie uciążliwości wynikających z hałasu, a także ułatwianie zasypiania.

Oferujemy najlepsze generatory białego szumu, a mianowicie: Sound Oasis i Marpac.

Niedawno nabyte szumy w uszach (w wyniku urazu dźwiękowego lub innego) można leczyć za pomocą białego lasera, który wnika do ucha w celu stymulowania regeneracji uszkodzonych komórek. Urządzenie Tinnitol EarLaser umożliwia taką stymulację, a w celu sprawdzenia jego skuteczności proponujemy wypożyczenie go na 3 miesiące.

Terapia dźwiękowa umożliwia generowanie dźwięków o częstotliwości dostosowanej do danego rodzaju szumu w uszach w celu wyeliminowania przyzwyczajeń mózgu i redukcji szumów w uszach.

Zachęcamy do lepszego poznania własnych szumów w uszach, co jest możliwe za pomocą urządzenia EarSonic firmy Tinnitool, a także do nawiązania kontaktu ze stowarzyszeniami (takimi jak na przykład France-acouphène) w celu przedyskutowania z innymi osobami cierpiącymi na szumy w uszach stresu i spirali nerwowej mogących powodować nasilenie szumów w uszach. Zrozumienie szumów w uszach i odnalezienie spokoju ducha pozwoli na zmniejszenie stresu, zapewni lepszy sen, a w licznych przypadkach pozwoli nauczyć się żyć z tą niedogodnością.