O słuchu

Audilo to specjalista do spraw słuchu działający w internecie od 2008 r. Jesteśmy pierwszym hurtowym sprzedawcą baterii do aparatów słuchowych we Francji.

Dajemy możliwość oszczędzania na kosztach baterii do aparatów słuchowych i akcesoriach zużywalnych. W Audilo znajdą Państwo szeroki wybór najlepszych na świecie baterii do aparatów słuchowych (EarPower, Rayovac, Energizer, PowerOne, Duracell Activair).
Oferujemy wszelkie niezbędne produkty przydatne w pielęgnacji aparatów słuchowych (czyszczenia aparatów zausznych i suszenia aparatów wewnątrzusznych).
Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty współpracujących z nami dyplomowanych audioprotetyków.

Aktywne filtry

Jak optymalizować żywotność baterii do aparatów słuchowych ?

Żywotność baterii do aparatów słuchowych zmienia się w zależności od różnych kryteriów, z których pierwszym jest poziom wzmacniania dźwięku przez aparat i liczba godzin użytkowania (a także otoczenie dźwiękowe). W związku z tym na żywotność baterii do aparatu słuchowego wpływać mogą liczne czynniki. Oto kilka prostych porad pozwalających na uzyskanie optymalnej żywotności :

  • Baterie do aparatów słuchowych należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze otoczenia, ani zbyt wysokiej, ani zbyt niskiej (nie w lodówce). Pod wpływem ciepła, po wyjęciu języczka baterii do aparatu słuchowego, może pozostać niewielka resztka kleju uniemożliwiająca przepływ powietrza przez baterię. Aby dobrze wyczyścić tę część, można przetrzeć baterię szmatką.
  • Nie należy wyjmować języczka baterii do aparatu słuchowego, jeżeli bateria nie będzie używana, a po wyjęciu języczka poczekać 1 min przed rozpoczęciem używania baterii do aparatu słuchowego.
  • Aby uniknąć zwarć, nie przechowywać baterii do aparatu słuchowego w kontakcie z elementami metalowymi.
  • Szufladę baterii do aparatu słuchowego należy otwierać, kiedy aparat nie jest używany.

Stosując się do tych porad, baterie do aparatów słuchowych można utrzymywać w dobrym stanie przez dłuższy czas i zapewnić dłuższe działanie aparatu. W celu porównania żywotności baterii do aparatów słuchowych należy jednak pamiętać o zachowaniu takich samych warunków (temperatura i otoczenie).

Ponieważ istnieją liczne marki baterii do aparatów słuchowych, wybór marki stanowi również kryterium rozstrzygające dla żywotności baterii do aparatu słuchowego.
Produkowane w Anglii baterie do aparatów słuchowych Rayovac są najczęściej sprzedawane we Francji, natomiast pochodzące z Niemiec baterie do aparatów słuchowych Powerone mają wyjątkową żywotność.
Earpower to marka baterii do aparatów słuchowych produkowanych przez firmę Zenipower, a marka Duracell Activair jest również produkowana w Niemczech.
Aby sobie pomóc w wyborze, nie należy wahać się testować różnych marek baterii znajdujących się w naszych zestawach próbnych (1 plakietka każdej marki).

Warto wiedzieć : Od 2015 roku baterie do aparatów słuchowych w Europie są całkowicie wolne od rtęci (mercury free), a zatem każdy producent przygotowuje i dostosowuje swoje narzędzia produkcyjne w taki sposób, aby spełnić zapotrzebowanie rynku.