Słuchawki TV

Tu oferujemy największy wybór słuchawek do telewizora ze wzmocnieniem dźwięku.

Słuchawki nadają się zarówno dla seniorów, jak i osób słabosłyszących czy wyposażonych w aparat słuchowy lub implant ślimakowy.
W Audilo znajdziemy najbardziej znane marki: Sennheiser (Niemcy), Amplicomms (Niemcy), Geemarc (Francja), TV EARS (USA).
Dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek: słuchawki TV Hi-Fi, słuchawki TV na radio FM oraz słuchawki TV na podczerwień

Aktywne filtry

Słuchawki TV do bezprzewodowego i głośniejszego słuchania telewizji.

Funkcje i elementy składowe słuchawek TV :

Słuchawki ze wzmacniaczem do słuchania telewizji to przenośne systemy umożliwiające regulację głośności telewizora niezależnie od głośności słuchawek. A wszystko to oczywiście bezprzewodowo!

Słuchawki TV składają się z podstawy z nadajnikiem połączonej ze źródłem dźwięku (telewizor, radioodbiornik, odtwarzacz MP3 itp.) i słuchawek z odbiornikiem bezprzewodowym umożliwiających odbiór dźwięku i niezależne ustawianie parametrów (ton, głośność, balans).

Istnieją różne rozwiązania techniczne umożliwiające działanie słuchawek TV dla osób niedosłyszących: podczerwień (najtańsze), w którym sygnał dociera bezpośrednio do słuchawek, ale jego ograniczenie polega na konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu naprzeciwko podstawy, rozwiązanie HIFI o wysokiej częstotliwości radiowej, zasięgu od 15 do 40 metrów i sygnale przenikającym ściany oraz rozwiązanie FM zalecane przez firmę Sennheiser, o maksymalnym zasięgu 100 m i sygnale przenikającym ściany.

Słuchawki TV dla seniorów ze wzmacniaczem wykorzystują szybko ładowane akumulatory zapewniające dłuższy czas działania.
Kiedy zatem akumulator (bateria) ulegnie całkowitemu zużyciu, nie trzeba ponownie kupować całego systemu słuchawek do telewizora, co zapewnia oszczędności.

Podłączenie słuchawek TV odbywa się za pomocą złącza SCART, wtyczki jack 3,5 lub gniazd RCA (czerwonego i białego). Niektóre słuchawki są wyposażone w złącze światłowodowe przeznaczone dla nowoczesnych telewizorów.

Różne rodzaje słuchawek TV :

Słuchawki mogą mieć różne kształty, można je nosić na szyi, istnieją modele umożliwiające wkładanie słuchawek do uszu bez przenoszenia ciężaru słuchawek na uszy (co może być nieprzyjemne dla niektórych osób).

Istnieją słuchawki TV dostosowane do położenia T aparatu słuchowego.
Urządzenie takie zakłada się na szyję bez konieczności wkładania słuchawek do uszu, ponieważ odbiór dźwięku z telewizora odbywa się bezpośrednio w aparatach słuchowych.

Istnieją również klasyczne słuchawki TV zakładane na uszy i wymagające przyjęcia ich ciężaru.
Należy jednak pamiętać, że są one bardzo lekkie, co zmniejsza uciążliwość dla użytkownika.
Są to obecnie słuchawki najczęściej sprzedawane na rynku. Wszystkie wymienione powyżej rodzaje słuchawek zostały opracowane w sposób zapewniający optymalny komfort użytkowania.

W naszym dążeniu do jakości ciągle poszukujemy marek o coraz lepszych parametrach.
W związku z tym w Audilo można znaleźć słuchawki TV marek najbardziej innowacyjnych i najwyższej jakości w tej dziedzinie, takich jak Sennheiser, GeeMarc, Amplicomms.