Słuchawki TV

Tu oferujemy największy wybór słuchawek do telewizora ze wzmocnieniem dźwięku.

Słuchawki nadają się zarówno dla seniorów, jak i osób słabosłyszących czy wyposażonych w aparat słuchowy lub implant ślimakowy.
W Audilo znajdziemy najbardziej znane marki: Sennheiser (Niemcy), Amplicomms (Niemcy), Geemarc (Francja), TV EARS (USA).
Dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek: słuchawki TV Hi-Fi, słuchawki TV na radio FM oraz słuchawki TV na podczerwień

Podkategorie

 • Słuchawki TV...

  Wybór słuchawek do telewizora w zależności od zastosowanej technologii:

  • Słuchawki TV na podczerwień: ten rodzaj przesyłu dźwięku zapewnia świetną jakość i zasięg kilkunastu metrów. Przesyłanie dźwięku jest możliwe, gdy słuchawki na głowie znajdują się na wprost od bazy. Dźwięk zniknie na chwilę, jeśli wyjdzie się z pokoju, odwróci tyłem do nadajnika lub ktoś przejdzie między nadajnikiem a użytkownikiem. Odbiór będzie idealny tylko gdy użytkownik znajduje się na tej samej wysokości co baza-nadajnik (przy oglądaniu telewizji na leżąco jakość dźwięku będzie nieco gorsza). Przykładowe słuchawki na podczerwień:Geemarc 7150, Geemarc 7100
  • Słuchawki TV radiowe FM: słuchawki radiowe korzystają ze sposobu przesyłania dźwięku oferującego największy zasięg (do 100 metrów na zewnątrz), dzięki czemu dźwięk możemy odbierać przez ściany. Tym samym mogą Państwo słuchać telewizji zajmując się czymś innym w domu (nie jest konieczne siedzenie przed telewizorem). Słuchawki TV na radio FM świetnie nadają się więc nie tylko do słuchania telewizji, ale także muzyki, przy zachowaniu swobody ruchu. Przykładowe słuchawki radiowe FM:CL7310,
  • słuchawki TV typu Hi-Fi: Słuchawki Hi-Fi to swego rodzaju technologia hybrydowa (pomiędzy podczerwienią a radiem FM). Takie słuchawki pracują w zasięgu ok. 30 metrów, a dźwięk można odbierać przez ściany. Oferują znakomitą jakość dźwięku i nie są podatne na zakłócenia fal radiowych (nie słychać trzasków powodowanych np. przez telefon komórkowy). Przykładowe słuchawki Hi-Fi: Geemarc CL7350, Sennheiser RS5000,
  • Słuchawki Bluetooth: Bluetooth pozwala łączyć słuchawki z innymi urządzeniami wyposażonymi w tę technologię, a więc przyda się w wielu sytuacjach.

  Proste słuchawki bezprzewodowe do telewizora, z elementami sterowania (głośność, barwa dźwięku, balans) umożliwiają seniorowi i osobie słabosłyszącej lepsze rozumienie telewizji. Łatwe, 5-minutowe uruchamianie i długotrwała samodzielność słuchania.

 • Akcesoria do słuchawek TV

  Oto akcesoria przydatne przy korzystaniu ze słuchawek do telewizora (kable połączeniowe, dodatkowe pary słuchawek, akumulatory i wszystko, co potrzebne do połączenia z telewizorem)

 • Słuchawki

  Na Audilo.com znaleźć można duży wybór wszelkiego typu słuchawek: przenośne „pchełki” do odtwarzacza mp3 lub iPoda, słuchawki Hi-Fi marki Sennheiser zapewniające wyjątkową jakość ulubionej muzyki, a także tańsze słuchawki wewnątrzuszne.
  Znajdą też u nas Państwo słuchawki z redukcją hałasu zawierające dodatkową elektronikę (zwane także „noise cancelling”).
  Mamy wyroby najbardziej znanych marek: Sennheiser (Niemcy), Tinteo (Francja)

 • Głośnik TV

Aktywne filtry

Słuchawki TV do bezprzewodowego i głośniejszego słuchania telewizji.

Funkcje i elementy składowe słuchawek TV :

Słuchawki ze wzmacniaczem do słuchania telewizji to przenośne systemy umożliwiające regulację głośności telewizora niezależnie od głośności słuchawek. A wszystko to oczywiście bezprzewodowo!

Słuchawki TV składają się z podstawy z nadajnikiem połączonej ze źródłem dźwięku (telewizor, radioodbiornik, odtwarzacz MP3 itp.) i słuchawek z odbiornikiem bezprzewodowym umożliwiających odbiór dźwięku i niezależne ustawianie parametrów (ton, głośność, balans).

Istnieją różne rozwiązania techniczne umożliwiające działanie słuchawek TV dla osób niedosłyszących: podczerwień (najtańsze), w którym sygnał dociera bezpośrednio do słuchawek, ale jego ograniczenie polega na konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu naprzeciwko podstawy, rozwiązanie HIFI o wysokiej częstotliwości radiowej, zasięgu od 15 do 40 metrów i sygnale przenikającym ściany oraz rozwiązanie FM zalecane przez firmę Sennheiser, o maksymalnym zasięgu 100 m i sygnale przenikającym ściany.

Słuchawki TV dla seniorów ze wzmacniaczem wykorzystują szybko ładowane akumulatory zapewniające dłuższy czas działania.
Kiedy zatem akumulator (bateria) ulegnie całkowitemu zużyciu, nie trzeba ponownie kupować całego systemu słuchawek do telewizora, co zapewnia oszczędności.

Podłączenie słuchawek TV odbywa się za pomocą złącza SCART, wtyczki jack 3,5 lub gniazd RCA (czerwonego i białego). Niektóre słuchawki są wyposażone w złącze światłowodowe przeznaczone dla nowoczesnych telewizorów.

Różne rodzaje słuchawek TV :

Słuchawki mogą mieć różne kształty, można je nosić na szyi, istnieją modele umożliwiające wkładanie słuchawek do uszu bez przenoszenia ciężaru słuchawek na uszy (co może być nieprzyjemne dla niektórych osób).

Istnieją słuchawki TV dostosowane do położenia T aparatu słuchowego.
Urządzenie takie zakłada się na szyję bez konieczności wkładania słuchawek do uszu, ponieważ odbiór dźwięku z telewizora odbywa się bezpośrednio w aparatach słuchowych.

Istnieją również klasyczne słuchawki TV zakładane na uszy i wymagające przyjęcia ich ciężaru.
Należy jednak pamiętać, że są one bardzo lekkie, co zmniejsza uciążliwość dla użytkownika.
Są to obecnie słuchawki najczęściej sprzedawane na rynku. Wszystkie wymienione powyżej rodzaje słuchawek zostały opracowane w sposób zapewniający optymalny komfort użytkowania.

W naszym dążeniu do jakości ciągle poszukujemy marek o coraz lepszych parametrach.
W związku z tym w Audilo można znaleźć słuchawki TV marek najbardziej innowacyjnych i najwyższej jakości w tej dziedzinie, takich jak Sennheiser, GeeMarc, Amplicomms.