Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Wzmacniacz słuchu

Wzmacniacze słuchu podwyższają poziom głośności otoczenia w celu ułatwienia słuchania. Dzięki urządzeniu w formie słuchawki wewnątrzusznej, uniwersalnych słuchawek lub słuchawek w typie stetoskopu możliwe jest pogłośnienie wszystkich dźwięków z otoczenia.
Chwilowe zmęczenie słuchu ?
Wzmacniacz słuchu pomoże przy wszystkich codziennych zastosowaniach. Wzmacniacz słuchu nie służy do korekcji ubytku słuchu.
Nie nadaje się do stosowania przeciw ubytkowi słuchu ani związanym z nim zaburzeniom słyszenia. W przypadku dolegliwości ze strony słuchu zachęcamy do kontaktu z lekarzem otolaryngologiem.

Aktywne filtry

Urządzenia wspomagające słuch i wzmacniacz słuchu w Audilo.

Wzmacniacz słuchu to zminiaturyzowane urządzenie pozwalające lepiej słyszeć dźwięki w określonych warunkach. Na przykład, słuchanie odgłosów nocy, śpiewu ptaków, telewizji.

Urządzenie wspomagające słuch może być sprzedawane w formie elektronicznej słuchawki dousznej, nakładki na ucho lub oddzielnego urządzenia przenośnego, takiego jak aparat słuchowy Sonotone. Wzmacnianie dźwięku przez poszczególne urządzenia może być różne. Wzmocnienie zapewniane przez urządzenie wspomagające słuch jest niewielkie i będzie odpowiadać wszystkim.

W przypadku osób niedosłyszących urządzenie wspomagające słuch nie służy kompensacji utraty słuchu (w przeciwieństwie do aparatów słuchowych będących urządzeniami medycznymi). Wzmacniacz słuchu nie kompensuje zatem utraty słuchu, ale poprawia odbieranie dźwięków w pewnych sytuacjach podanych powyżej. Wzmacniacz dźwięku nie jest zatem urządzeniem medycznym.

Wzmacniacz słuchu należy konserwować w taki sam sposób jak aparat słuchowy (stosowanie baterii do aparatów słuchowych lub akumulatorków w zależności od modelu). Aby zapewnić optymalną trwałość wzmacniacza, należy chronić go przed wilgocią.

Informacja : Pierwsze urządzenia wspomagające słuch były nazywane aparatami słuchowymi; obecnie aparatami słuchowymi określa się ogólnie wszystkie urządzenia umożliwiające zwiększanie głośności dźwięków.

Różnie między urządzeniem wspomagającym słuch a aparatem słuchowym

Należy uważać, aby się nie pomylić : urządzenie wspomagające słuch lub wzmacniacz dźwięku nie jest aparatem słuchowym; aparat słuchowy jest dostarczany przez audioprotetyka na zlecenie otolaryngologa, np. w ośrodkach Sonova.