Zrób sobie badanie słuchu

Należy jednak pamiętać, że to badanie słuchu nie zastępuje badania przeprowadzonego przez protetyka słuchu.

Nasz test słuchu online pozwala na łatwą analizę słuchu z domu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ewentualnego ubytku słuchu, ten test słuchu jest idealny do dokonania wstępnej oceny przed umówieniem się na wizytę u laryngologa lub protetyka słuchu. Test, który przygotowaliśmy jest szybki i zajmuje mniej niż 5 minut. Wszystko czego potrzebujesz to słuchawki lub słuchawki douszne do prawidłowej analizy danych.

Test, który ustawiliśmy jest szybki i trwa mniej niż 5 minut. Wszystko, czego potrzebujesz, to słuchawki lub słuchawki douszne do prawidłowej analizy danych.

Zbyt często zapomina się, że słuch jest zmysłem, którego nie należy zaniedbywać. W rzeczywistości słaby słuch może prowadzić do dystansu społecznego, ponieważ trudno jest usłyszeć ludzi wokół siebie, a także może prowadzić do depresji (jedno z badań wykazało, że 20% seniorów mających problemy ze słuchem wykazywało wiele oznak depresji).

Słaby słuch może również powodować, że mózg musi ciężko pracować, aby zrozumieć mowę i może sprawić, że będziesz zmęczony.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że ponad miliard ludzi na całym świecie ma problemy ze słuchem.

Z wiekiem nasz słuch ulega naturalnemu pogorszeniu. Zjawisko to nazywane jest "prezbiskusem". Zjawisko to zauważa się już od 55 roku życia, dlatego specjaliści zalecają regularne kontrole słuchu.

Niektóre czynniki zewnętrzne mogą również powodować problemy ze słuchem, czasami nieodwracalnie, zwłaszcza w przypadku długotrwałego narażenia na wysoki poziom hałasu, co nazywane jest urazem akustycznym.

Kiedy słuch się pogarsza, warto szybko poddać go korekcie, aby go zachować. W przypadku braku korekty, słuch może pogarszać się jeszcze szybciej z powodu braku stymulacji.

Jest wiele rzeczy, które mogą Cię zaalarmować o możliwym ubytku słuchu:

- Trudności w nadążaniu za rozmową w grupie

- Trudności z usłyszeniem poszczególnych dźwięków (np. dzwonienie)

- Nienormalna potrzeba zwiększenia głośności urządzeń elektronicznych (telewizja, telefony itp.)

Regularne szumy uszne (gwizdanie, dzwonienie w uchu).

Chociaż ubytek słuchu jest bardziej powszechny u osób starszych, dotyczy wszystkich grup wiekowych. Dlatego też zaleca się sprawdzenie słuchu w przypadku wystąpienia którejkolwiek z tych dolegliwości.

Przed rozpoczęciem badania słuchu online upewnij się, że znajdujesz się w cichym miejscu. Należy również użyć słuchawek i ustawić głośność na 50%.

1. Test rozpocznie się od kilku ogólnych pytań dotyczących Twojego słuchu w celu doprecyzowania badania przesiewowego.

2. Następnie zostanie przeprowadzony test tonalny. Będzie on polegał na analizie minimalnego progu detekcji dźwięku. Łącznie na każde ucho będą testowane trzy częstotliwości dźwięków.

3. Na zakończenie testu słuchu online zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, aby wyniki mogły zostać wysłane do Ciebie pocztą elektroniczną. Wyniki zostaną również wyświetlone na stronie testu.

Wynik testu jest podzielony na cztery rodzaje: Dobry słuch, Słaby słuch, Niejednoznaczny słaby słuch oraz Słaby słuch.

W zależności od wyników możesz poprosić o oddzwonienie w celu przeprowadzenia bardziej kompleksowej oceny słuchu lub umówić się na spotkanie z protetykiem słuchu.

Test został opracowany przez specjalistów ds. słuchu. Jego celem jest przedstawienie ogólnego obrazu Twojego słuchu, ale nie zastępuje on pełnej oceny słuchu przez laryngologa.

Istnieją dwie możliwości:

- Jeśli wynik badania wskazuje na dobry słuch, to nie ma obaw, po prostu będziesz musiał od czasu do czasu wykonywać kolejne badania słuchu, aby monitorować swój słuch;

- Jeśli wynik wskazuje na umiarkowane problemy ze słuchem lub słaby słuch, radzimy umówić się na wizytę u laryngologa, aby potwierdzić ubytek słuchu lub nie i doradzić najlepszy wybór (noszenie aparatów słuchowych).

Zapraszamy do podzielenia się naszym testem słuchu online ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, aby dać im znać, jak ważne jest sprawdzenie ich słuchu. Wystarczy skopiować adres URL strony.